Aktualności

Abstrakcje i nie tylko...

Data umieszczenia:

Wernisaż wystawy malarki Romy Pejdy

25.08.2017
Foto


W Wyszkowskim Ośrodku Kultury "Hutnik" prezentujemy malarstwo Romy Pejdy, artystki, członka grupy malarskiej CYTADELA w Warszawie, skarbnika Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików, która z wykształcenia jest architektem, ale od najmłodszych lat zafascynowana malarstwem. Swój malarski warsztat kształciła wiele lat w pracowni Jacka Bukowskiego. Jednak największy rozkwit Jej twórczości nastąpił podczas kilkuletniego pobytu we Włoszech, Wielkiej Brytanii, gdzie intensywnie malowała i sprzedawała swoje obrazy.

Artystka wykorzystywała różne techniki malarskie, jednak najbardziej lubi malarstwo olejne fakturowe. Interesuje ją martwa natura, pejzaż, kwiaty, jednak szczególnie zafascynowana jest abstrakcją, czego dowodem jest ta wystawa.

Na wystawie znajdują się obrazy przedstawiające architekturę, martwe natury, liczne oblicza kwiatów oraz abstrakcje, nawiązujące do wielu tematów - niektóre inspirowane muzyką Chopina, burzą, emocjami czy kolorem. Wiele z nich jest wspomnieniami z pobytów zagranicznych. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.

Na wernisaż przybyło wiele osób ze Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików: Waldemar Kusal - wiceprezes, Iwona Nielubowicz - sekretarz, inni artyści m.in. Anna Boszko, Leon Gruzd, Zbigniew Zyśk oraz pasjonaci sztuki.

Foto


Foto


Foto


Foto


Foto
Magia czerwieni

Foto
Kosmos

Foto
Lot

Foto
Uliczka w górę

Foto
Martwa natura z paletą

Foto
Peonie i księżyc

Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"

ul. Prosta 7, 07-200 Wyszków

tel. +48 29 742-44-48

e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
www: http://www.wok-hutnik.pl

Biuletyn Informacji Publicznej
http://www.bip.wyszkow.pl/

Dziecięca Rewia SYLABA Studio Piosenki Koło Plastyczne Pracownia graficzna Ognisko Muzyczne

Wyszkowski Uniwersytet III Wieku Dyskusyjny Klub Filmowy Graffito Galeria

Zespół Pieśni i Tańca OBEREK Urząd Miejski w Wyszkowie Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Wyszkowska Inicjatywa Planszówkowa Sieć kin studyjnych i lokalnych© 2007-2013 Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"
Zawartość merytoryczna: Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK", e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14