Aktualności

„Prawda w tłumie”

Data umieszczenia:

Spektakl FARSY po raz drugi został wystawiony na teatralnym festiwalu i po raz kolejny zdobył drugie miejsce na podium!

17.11.2018

Foto


Jury podjęło decyzję jednogłośnie! Miłą niespodzianką była dla nas nagroda od teatrów uczestniczących … nasz spektakl wybrany został przez naszych aktorskich współbraci za najbliższy ich sercu! Dziękujemy! Te dwie nagrody są dla nas bardzo ważne. Ogromnie cieszymy się, że nasz trud naprawiania świata został zauważony i doceniony. Nasz świat podlegający zmianom to nasze serca, które najpierw czynią zmiany w nas, a następnie działają na otaczający nas mikroświat w szkole, w domu, wśród znajomych.
Dziękujemy Gminie Wyszków i WOK HUTNIK za umożliwienie uczestnictwa na tak wspaniałym wydarzeniu. To dla nas wielkie przeżycie i wielka radość.

Młodzieżowy Teatr Profilaktyki FARSA z Wyszkowa miał przywilej uczestniczyć w święcie teatru pod piękną nazwą Wołomiński Festiwal Teatralny im. Józefa Orwida. Wydarzenie miało miejsce w Powiatowym Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie dnia 17.11.2018 i zgromadziło grupy teatralne o wysokim poziomie artystycznym z powiatu wołomińskiego i powiatów ościennych.
Obradowało jury w składzie:
- prof. dr hab. Stanisław Górka - aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pedagog; odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi i Medalem Gloria Artis.
- Jacek Stachowicz – reżyser, scenarzysta i instruktor teatralny. Wicedyrektor do spraw artystycznych Teatru Wolandejskiego w Warszawie.
- Mateusz Stefankowski – aktor amator, od ponad 10 lat członek Radzymińskiego Teatru Amatorskiego PARADOKS.

Foto


Foto


„Prawda w tłumie” - Rzecz dzieje się w amerykańskiej szkole licealnej. Trzy grupy: „Elita”, „Dresy” i „Normalsi” walczą o utrzymanie mitu lepszego kawałka podłogi, na której stoją. Która grupa zwycięży? Gdzie leży prawda? Reżyseria: Renata Zmaczyńska-Zadrożna, Dawid Powierza. Opieka artystyczna: Marcin Masztalerz. Przygotowanie muzyczne: Anna Ropelewska-Gerek. Obsada: Zuzanna Kaszubska SP nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie, kl gimn. III D; Julia Gronkiewicz, Roksana Tybura SP nr 4 im. Obrońców Westerplatte w Wyszkowie, kl III D; Kamila Szarmach, Aleksandra Sieńkowska SP nr 4 im. Obrońców Westerplatte w Wyszkowie, kl 8a; Dawid Powierza ZS nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie, kl I LOI; Barbara Rutka, Julia Godlewska SP nr 3 im. Jana Hempla w Wyszkowie, kl 8a; Zuzanna Deluga, Wiktoria Kukwa SP nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie, kl 8c.

Młodzieżowy Teatr Profilaktyki FARSA w Wyszkowie. Spotykamy się od sześciu lat. Od dwóch lat gościmy w WOK Hutnik. Opiekunem artystycznym grupy jest Renata Zmaczyńska-Zadrożna zaś liderem - Dawid Powierza. Bawiąc się teatrem odkrywamy siebie, przełamujemy słabości, inspirujemy się wzajemnie, aby odkryć kawałek swojej prawdy. Pracujemy na autorskich scenariuszach, przygotowując premierę na kwiecień, kiedy to przychodzi czas naszych urodzin. Celem naszego działania jest zmieniać swe życie na lepsze i tą zmianą mieć dobry wpływ na rówieśników. Urodzinowe spektakle prezentujemy zatem młodzieży 13+ ze szkół Gminy Wyszków co stanowi dla nas wielki przywilej.


Foto


Foto


Foto


Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"

ul. Prosta 7, 07-200 Wyszków

tel. +48 29 742-44-48

e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
www: http://www.wok-hutnik.pl

Biuletyn Informacji Publicznej
http://www.bip.wyszkow.pl/

Dziecięca Rewia SYLABA Studio Piosenki Koło Plastyczne Pracownia graficzna Ognisko Muzyczne

Wyszkowski Uniwersytet III Wieku Dyskusyjny Klub Filmowy Graffito Galeria

Zespół Pieśni i Tańca OBEREK Urząd Miejski w Wyszkowie Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Wyszkowska Inicjatywa Planszówkowa Sieć kin studyjnych i lokalnych© 2007-2013 Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"
Zawartość merytoryczna: Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK", e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14