Aktualności

"Rybim okiem"

Data umieszczenia:

Wystawa prac wykonanych przez uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie.

4-14.12.2018

Foto


Foto


Wiodącym przesłaniem wystawy są obchody Dnia Ryby, przypadające na 20 grudnia. Data ta, jest ściśle związana z przedświątecznym zwyczajem sprzedaży żywych karpi, które stanowią główne menu podczas Wigilii.
Grudniowe święto zostało ustanowione przez Stowarzyszenie Empatia w 2003 roku. ,,W zamierzeniu ma stanowić inspirację dla działań związanych z ochroną ryb oraz przyczynić się do postrzegania ich jako istot zdolnych do odczuwania. W odróżnieniu od innych akcji na rzecz ryb, dotyczy wszystkich form krzywdzenia tych zwierząt, a ważną jego częścią jest zachęcanie do zamiany mięsa rybiego w diecie na produkty pochodzenia roślinnego”.

Źródło: www.empatia.pl

Wystawa, która obejmuje ponad 100 płócien, powstała na przestrzeni lutego i marca 2018 r. i zasięgiem objęła ponad połowę uczniów wyszkowskiego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.
Uczniowie za pomocą plakatówek, akryli i temper, uwiecznili ryby słodkowodne, morskie, egzotyczne i pospolite. W pracach starali się zachować proporcje oraz uwzględnić jak najwięcej szczegółów.
Chociaż dobór kolorów ryb był przypadkowy i nie odzwierciedla kolorów rzeczywistych, uczniowie z wielką starannością dobrali paletę barw, by podkreślić charakter kompozycji. Prace zachwycają przemyślaną kolorystyką i precyzyjnym, czarnym konturem.

Tło zostało zdominowane przez różne odcienie niebieskiego - od błękitu przez kobalt do granatu, który pięknie komponuje się z kontrastowymi barwami ryb.
Gdzieniegdzie pojawia się rozdźwięk między namalowanym wizerunkiem ryby a jej realnym kształtem, ale zastosowane uproszczenia sprawiają, że sztuka staje się szczera i bezkompromisowa.
Wszystkie dostępne na wystawie materiały dotyczące Dnia Ryby, zawdzięczamy Stowarzyszeniu Empatia.


Organizatorki wystawy: Marzena Szulc i Joanna Niemczyk

Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


FotoZapraszamy w dniach 4-14 grudnia 2018 roku.

Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"

ul. Prosta 7, 07-200 Wyszków

tel. +48 29 742-44-48

e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
www: http://www.wok-hutnik.pl

Biuletyn Informacji Publicznej
http://www.bip.wyszkow.pl/

Dziecięca Rewia SYLABA Studio Piosenki Koło Plastyczne Pracownia graficzna Ognisko Muzyczne

Wyszkowski Uniwersytet III Wieku Dyskusyjny Klub Filmowy Graffito Galeria

Zespół Pieśni i Tańca OBEREK Urząd Miejski w Wyszkowie Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Wyszkowska Inicjatywa Planszówkowa Sieć kin studyjnych i lokalnych© 2007-2013 Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"
Zawartość merytoryczna: Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK", e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14