Aktualności

"Sposoby patrzenia"

Data umieszczenia:

Wernisaż wystawy malarstwa Artura Endlera

22.02.2019

Foto


Foto



ARTUR ENDLER

Artysta niezwykle twórczy, wszechstronnie uzdolniony: malarz, rzeźbiarz, grafik, prowadzi również zajęcia plastyczne z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, zajmuje się ceramiką a ostatnio sitodrukiem.

Sam Artysta utożsamia się z krukiem, który jest wszechobecny w Jego twórczości, a kruk to ptak tajemniczy, przy tym niezwykle inteligentny. Na przestrzeni wieków odgrywał znaczącą rolę w mitologii, folklorze, sztuce i literaturze. Prace Artura Endlera są odzwierciedleniem Jego duszy, charakteru, wyrażają wiele emocji. O każdym z tych obrazów można by opowiedzieć historię.

Tak o artyście wypowiada się jego przyjaciel Artur Szydlik:

"EVIVA L’ARTE

Sztuka Artura Endlera żyje w pełnym tego słowa znaczeniu - istnieniem niezwykłym!

Artysta przetwarza świat zmysłowo - poznawalny we własną wizję piękna i sui generis prawdy. Świadomie korzysta z doświadczeń surrealistów, tworząc jednocześnie szczególną dla siebie osobowościową „rozpoznawalność malarską”. Tematami prac artysty jest człowiek, zwierzęta i ogólnie pojęta natura oraz ich wzajemne relacje, jednak namaszczone sytuacją różnorodnej symboliki i (prawdopodobnie) autobiograficznych ujęć. Twórca hołduje perfekcji wykonania swych dzieł, malując realne obiekty często usytuowane w nieokreślonej perspektywie, dbając jednocześnie o klasyczną kompozycję i barwy. Malarski świat artysty jest i moim światem! Klaudiuszu, twórz dalej ku mojej (i naszej) przyjemności. Twoja subiektywna opowieść w sztuce staje się obiektywnym ujęciem rzeczywistości i jej poznania. Tak trzymaj. To, co dobre, niech trwa."

Podczas wernisażu zagrała wyszkowska kapela "Na luzie" w składzie: Adam Karpiński, Wojtek Pakieła, Darek Wołk, Jacek Milczarczyk.

Zobacz galerię zdjęć

Foto: M.W.

Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"

ul. Prosta 7, 07-200 Wyszków

tel. +48 29 742-44-48

e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
www: http://www.wok-hutnik.pl

Biuletyn Informacji Publicznej
http://www.bip.wyszkow.pl/

Dziecięca Rewia SYLABA Studio Piosenki Koło Plastyczne Pracownia graficzna Ognisko Muzyczne

Wyszkowski Uniwersytet III Wieku Dyskusyjny Klub Filmowy Graffito Galeria

Zespół Pieśni i Tańca OBEREK Urząd Miejski w Wyszkowie Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Wyszkowska Inicjatywa Planszówkowa Sieć kin studyjnych i lokalnych



© 2007-2013 Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"
Zawartość merytoryczna: Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK", e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14