Aktualności

Koło Plastyczne

Data umieszczenia:

Otwarcie wystawy i zakończenie roku

18.06.2019

Foto


W roku szkolnym 2018/2019 w zajęciach Koła Plastycznego uczestniczyło 148 osób a ukończyło 124. Zajęcia odbywały się w 12 grupach wiekowych. Powstało mnóstwo wspaniałych prac malarskich, rysunkowych, form przestrzennych, linorytów, ale nie sposób wszystkiego pokazać. Na obecnej wystawie jest tylko po 1 pracy każdego uczestnika. W sierpniu planujemy zmianę ekspozycji na grafikę.

Na szczególną uwagę zasługuje cykl prac w stylu secesyjnym „Portret własny”, którego autorami są uczniowie z najstarszych grup.

W ramach zajęć uczniowie oglądali filmy m.in. "Wielkie oczy", film oparty na prawdziwej historii malarki Margaret Keane, czy też film o twórczości Gustava Klimta. Jesienią był zorganizowany wyjazd do Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, gdzie oprócz zwiedzania odbyły się warsztaty rzeźbiarskie a wkrótce czekają nas twórcze zmagania w Akademii Łucznica.

Uczniowie Koła Plastycznego brali także udział w licznych konkursach o zasięgu ogólnopolskim - oczywiście z sukcesami. Za wyjątkowe zdolności i najwyższe osiągnięcia, podczas wernisażu, została wyróżniona Karolina Wielgolaska. Otrzymała Nagrodę Burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego, którą wręczyli: Edyta Wittich - naczelnik wydziału promocji kultury i sportu Urzędu Miejskiego oraz dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Kultury "Hutnik" Mariusz Kowalski.

Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto: I.P.

Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"

ul. Prosta 7, 07-200 Wyszków

tel. +48 29 742-44-48

e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
www: http://www.wok-hutnik.pl

Biuletyn Informacji Publicznej
http://www.bip.wok-hutnik.pl

Dziecięca Rewia SYLABA Studio Piosenki Koło Plastyczne Pracownia graficzna Ognisko Muzyczne

Wyszkowski Uniwersytet III Wieku Dyskusyjny Klub Filmowy Graffito Galeria

Zespół Pieśni i Tańca OBEREK Urząd Miejski w Wyszkowie Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Wyszkowska Inicjatywa Planszówkowa Sieć kin studyjnych i lokalnych© 2007-2013 Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"
Zawartość merytoryczna: Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK", e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14