Salonik z Kulturą

Foto


"Salonik z Kulturą" to cykliczny, autorski program kabaretowo-muzyczny Antoniego Murackiego. Jako pierwszy był spektakl "Wakacje z blondynką" z udziałem Joanny Trzepiecińskiej.

„Salonik” rozpoczął działalność w grudniu 2004 roku na gościnnych scenach D. K. Włochy, Ośrodka Kultury w Konstancinie i na scenie Biblioteki na Jelonkach. Potem był kontynuowany w Bemowskim Centrum Kultury ArtBem, w D.K. Kadr, w Domu Technika w Płocku, w Białołęckim Ośrodku Kultury, Milanowskim Centrum Kultury, w Centrum Izabelin, a obecnie w Spółdzielczym Domu Kultury w Pruszkowie.

Podczas 11 lat działalności Saloniku zyskał on sobie grono wiernych widzów, którzy niezawodnie uczestniczą w koncertach „salonikowych”, a z każdym koncertem przybywa wielu miłośników dobrej piosenki.

Przy współpracy z autorami, kompozytorami, aktorami, muzykami, piosenkarzami i twórcami z innych dziedzin sztuki scenicznej pragniemy tworzyć oryginalne programy literacko-muzyczne o charakterze teatralnym, kabaretowym, muzyczno-wokalnym i literackim i prezentować je miejscowej publiczności cyklicznie co miesiąc.

Czas jednego spektaklu ok. 2 godz. Wszystkie edycje spaja ta sama osoba prowadzącego program, będąca jednocześnie odpowiedzialna za dobór materiału, scenariusz i dobór występujących artystów lub grup twórczych.

„Salonik” w swoich programach promuje twórczość najwybitniejszych artystów oraz też tych mniej znanych z dziedziny teatru, piosenki, poezji, jazzu, muzyki czy kabaretu, dzięki czemu zyskuje coraz większe grono odbiorców.

Głównym celem „Saloniku” jest popularyzowanie twórczości literacko-muzycznej wysokiej klasy, nawiązując tym samym do dobrych tradycji polskiego kabaretu literackiego, piosenki, w której i tekst i muzyka mają sens, do wspaniałych wzorców polskiej poezji i teatru.

Programy te, prezentując z jednej strony dorobek współczesnych twórców z wymienionych dziedzin, z drugiej – przypominając najlepsze dokonania „starych mistrzów”, mogłyby stać się zaczynem kształtowania gustów publiczności, dla której proponowana kultura masowa rozrywka nie wystarcza, choć niestety, skutecznie wypiera artystycznie wartościowe formy wypowiedzi.

W najbliższym czasie:


Foto


Gośćmi Antoniego Murackiego byli:


Foto


Jacek Beszczyński - poeta, kompozytor, tłumacz, konferansjer, pedagog. Znakomity interpretator piosenek Bułata Okudżawy, we własnych przekładach. Ma na koncie ponad 3 tys koncertów, płyty z piosenkami dla dzieci, kolędy i pastorałki. W 2011 – wspólna płyta z Gordonem Haskellem - członkiem legendarnej grupy "King Crimson".
Organizator festiwali: Anielskie Spotkania w Toruniu i Międzynarodowych Spotkań Bardów "Herbata u Bułata.

Aleksander Trąbczyński (1956) - aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, wykonawca piosenki literackiej, tłumacz i autor tekstów. Ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi w 1980 roku.

Debiutował w poznańskim Teatrze Nowym pod dyrekcją Izabelli Cywińskiej rolami w przedstawieniach Rewizor Nikołaja Gogola (reż. Izabella Cywińska), Gbury Carla Goldoniego (reż. Janusz Nyczak), Panopticum a'la Madamme Tussaud Janusza Wiśniewskiego. Od sezonu 1982/83 przez kolejne 26 sezonów występował na scenie Teatru Powszechnego w Warszawie kierowanego przez Zygmunta Hübnera, potem Andrzeja Wajdę, Macieja Wojtyszkę, Krzysztofa Rudzińskiego.

Grał w przedstawieniach Zygmunta Hübnera, Andrzeja Wajdy, Piotra Cieślaka, Piotra Cieplaka, Krystyny Jandy i wielu innych. Grał w słynnym filmowym cyklu Dekalog Krzysztofa Kieślowskiego, a także w Rozmowach o miłościi Mirosława Gronowskiego, Kwartecie Tomasza Zygadły, Psim sercu Janusza Dymka i w popularnych serialach Zmiennicy, Pensjonat pod różą, Samo życie, Plebania. Grał główne role także w przedstawieniu Katzelmacher Rainera Wernera Fassbindera w Magazin Theater am Ku'damm w Berlinie i w filmie Ein Fall für Ehrlicher ze znanej serii Tatort. Obecnie występuje w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, w łódzkim Teatrze Powszechnym i w Teatrze Im. A. Sewruka w Elblągu. Związany ze środowiskiem piosenki autorskiej i poetyckiej realizuje i wykonuje programy muzyczno-literackie: Czas ciemnej gwiazdy wg wierszy Zbigniewa Herberta, Mój Bułat, mój Wołodia z pieśni Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego, Mężczyzna z Ipanemy z własnymi spolszczeniami piosenek Antonia Carlosa Jobima. Swoje pasje muzyczne i tekściarsko-limeryczne realizuje z przyjaciółmi w cyklu muzyczno-literackich wieczorów pt. „Trąba na pniu”.

Foto


Roksana Vikaluk

Czytaj więcej na wok-hutnik.pl/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=955

9 kwietnia 2016 roku, w przeddzień 12. rocznicy śmierci Jacka Kaczmarskiego odbył się kolejny „Salonik z Kulturą” poświęcony twórczości znakomitego barda.

Foto


Dorota Osińska

Czytaj więcej na wok-hutnik.pl/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=949Foto


Robert Kuśmierski, Krzysztof Jaszczak, Joachim Łuczak, Piotr Pietrzak, Marcin Fidos

Krótki fragment koncertu "Salonik z Kulturą - Muracki śpiewa Nohavicę", który odbył się 11 stycznia 2016 roku. facebook.com/184266918283703/videos/1019276664782720/?theater

Nowa płyta „Muracki śpiewa Nohavicę”

Foto


Drodzy Słuchacze, Przyjaciele i wszyscy Miłośnicy twórczości Antoniego Murackiego i Jaromira Nohavicy. W grudniu ukazała się najnowsza płyta pieśniarza, poety i tłumacza Antoniego Murackiego pt.: „Muracki śpiewa Nohavicę”. Na płycie znajdują się autorskie tłumaczenia i wykonania pieśni czeskiego barda przez Antoniego Murackiego a również dwa bonusowe utwory w wykonaniu Jarka Nohavicy, również po polsku. Niektóre pieśni, jak „Sarajewo” czy „Moja mała wojna” - są Państwu bardziej znane, jednak usłyszymy też utwory z najnowszej płyty Nohavicy oraz zupełnie nieznane. Za nowatorską aranżację i ciekawe instrumentarium odpowiadają Darek Polubiec i Antoni Muracki; dzięki nim pieśni Nohavicy nabierają swoistego blasku i zyskują na muzyczności.

W nagraniu wzięli udział doskonali muzycy: Robert Kuśmierski (akordeon), Joachim Łuczak (skrzypce), Florian Ciborowski (harmonijka i mandolina), Darek Polubiec (piano, perkusja, bas). Za gitary, wokale, gwizdy i klaski odpowiada Antoni Muracki.

Tu można posłuchać fragmentów płyty www.youtube.com/watch?v=tdO9cOYcn1I


Foto
Marian Opania

Foto
Tomasz Kordeusz

Foto
Joanna Trzepiecińska

Foto
Bogdan Hołownia

Foto


Aleksandra Drzewiecka, Marek Bartkowicz, Antoni Muracki, Jakub Muracki wraz z zespołem.

Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"

ul. Prosta 7, 07-200 Wyszków

tel. +48 29 742-44-48

e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
www: http://www.wok-hutnik.pl

Biuletyn Informacji Publicznej
http://www.bip.wyszkow.pl/

Dziecięca Rewia SYLABA Studio Piosenki Koło Plastyczne Pracownia graficzna Ognisko Muzyczne

Wyszkowski Uniwersytet III Wieku Dyskusyjny Klub Filmowy Graffito Galeria

Zespół Pieśni i Tańca OBEREK Urząd Miejski w Wyszkowie Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Wyszkowska Inicjatywa Planszówkowa Sieć kin studyjnych i lokalnych© 2007-2013 Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"
Zawartość merytoryczna: Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK", e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14