Nowe horyzonty edukacji filmowej

Do 4 października trwają zapisy do programu na nowy rok szkolny 2019/2020

Zapraszamy do zapisów pod poniższym linkiem: CLASS="norm">nhef.pl/

FotoPoniżej znajdą Państwo katalog na nadchodzący rok szkolny 2019/2020, w którym znajdują się wszystkie niezbędne informacje o programie.

Katalog programu NHEF 2019/2020 nhef.pl/upload/2019/04/katalog-nhef-2019_www.pdf

Już po raz 14. proponujemy comiesięczne projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Nasz program edukacji filmowej powiązany jest z podstawą programową i realizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Foto


Jak pracujemy z filmem?
Przy każdym cyklu wskazujemy związki z podstawą programową, przygotowujemy prezentację multimedialną oraz prelekcję, a nauczycielom zapewniamy obszerne materiały dydaktyczne (scenariusze lekcji i analizy psychologiczne). W zależności od wieku naszych widzów proponujemy również omówienia i dyskusje.

Nabór do programu 2019/2020 potrwa do 4 października 2019. Aby zapisać uczniów do programu należy skorzystać z formularza zgłoszeniowego.

O projekcie:
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. NHEF to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową. Edukacja filmowa to projekt, który realizujemy od lat. Cykliczne spotkania NHEF to projekcje wyjątkowych filmów, które omawiamy podczas prelekcji i prezentacji multimedialnych. Filmy omawiamy również w materiałach dydaktycznych dla nauczycieli, proponujemy oparte na tematach i wątkach z filmów scenariusze lekcji.
Każdy film, który wchodzi do programu, jest opisany w analizie psychologicznej, z której mogą korzystać rodzice i pedagodzy, wskazujemy również związek tematów poruszanych w filmach z podstawą programową.

Jak to działa?
Nauczyciele zapisują swoich uczniów na wybrany cykl (szczegółowe opisy cykli znajdują się w wysyłanym na początku września katalogu, oraz na naszej stronie internetowej) i od października do kwietnia raz w miesiącu przychodzą wraz z nimi do kina w Wyszkowie na film. Przed każdym filmem odbywa się multimedialna prelekcja poświęcona opisanemu w folderze zagadnieniu lub spotkanie z gościem. Nauczyciele dostają interdyscyplinarne materiały dydaktyczne (informacje o filmie i reżyserze, scenariusze lekcji, karty pracy, opinie psychologów etc.) do wykorzystania zarówno podczas zajęć szkolnych jak i przy rodzinnych dyskusjach filmowych w domu. Po seansie najmłodsi uczniowie biorą udział w dyskusjach i podsumowaniach.

Dlaczego warto?
Cały program NHEF pozostaje w zgodzie z podstawą. W 2012 roku projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”. W 2011 roku Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej zostały włączone do rodziny projektów Filmoteki Szkolnej.

Przedszkola – 7 października, 4 listopada, 2 grudnia, 17 stycznia, 3 lutego, 2 marca, 6 kwietnia – godz. 9:30 (cykl „Filmowe przygody” – „Hokus-pokus Albercie Albertsonie”, Pettson i Findus - najlepsza gwiazdka”, „Magiczne święta Kacpra i Emmy”, „Basia 2” – serial, „Jill i Joy’, „Wielka wyprawa Molly”, „Kacper i Emma na safari” )

Klasy I – III - 7 października, 4 listopada, 2 grudnia, 17 stycznia, 3 lutego, 2 marca, 6 kwietnia – godz. 11:30 (cykl „Filmowe podróże” – „Alfie, mały wilkołak”, „Jakub, Mimmi i gadające psy”, „Szybcy i śnieżni”, „Jak ukraść psa”, „Wyspa niedźwiedzi”, „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra”, „Solan i Ludwik – wielki wyścig z serem” )

Klasy IV – VI – 9 października, 6 listopada, 4 grudnia, 16 stycznia, 5 lutego, 4 marca, 7 kwietnia – godz. 9:00 (cykl „Kino współczesne”- „Wojna na deski”, „Rabarbar”, „Cały świat Romy”, „Życie według Nino”, „Supa Modo”, „Mirai”, „Blanka”)

Klasy VII – VIII – 9 października, 6 listopada, 4 grudnia, 16 stycznia, 5 lutego, 4 marca, 7 kwietnia – godz. 11:30 (cykl „Dojrzewanie w kinie” – „Offline”, „Żałuję”, „Królowie lata”, „Old Boys”, „Była sobie dziewczyna”, „Wallay”, „Życie animowane”)

Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"

ul. Prosta 7, 07-200 Wyszków

tel. +48 29 742-44-48

e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
www: http://www.wok-hutnik.pl

Biuletyn Informacji Publicznej
http://www.bip.wok-hutnik.pl

Dziecięca Rewia SYLABA Studio Piosenki Koło Plastyczne Pracownia graficzna Ognisko Muzyczne

Wyszkowski Uniwersytet III Wieku Dyskusyjny Klub Filmowy Graffito Galeria

Zespół Pieśni i Tańca OBEREK Urząd Miejski w Wyszkowie Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Wyszkowska Inicjatywa Planszówkowa Sieć kin studyjnych i lokalnych© 2007-2013 Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"
Zawartość merytoryczna: Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK", e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14