Filmowe horyzonty

Data: 13.11.2023 r., godz. 09.00    267
Spotkania z filmem dla dzieci i młodzieży, czyli Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej (NHEF) to projekt, który w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” realizujemy od kilku lat. Co miesiąc młodzi widzowie mogą zapoznać się ciekawymi tytułami i uczestniczyć w inspirujących dyskusjach.

Trwa kolejny sezon NHEF w naszym ośrodku. Zarówno repertuar, jak i tematyka dyskusji są dostosowane do wieku odbiorców. Projekt ma na celu szersze spojrzenie na kinematografię - wychodzi poza bieżące nowości zapoznając młode pokolenie z cenionymi i ważnymi filmami. Są one przyczynkiem do dyskusji, które prowadzą psycholog dziennikarz, społecznik, działacz kulturalny i regionalista Piotr Płochocki oraz psycholog, terapeuta rodzinny, dziennikarz Edyta Żółtowska-Górska.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to inicjatywa Stowarzyszenia Nowe Horyzonty łącząca kina w całej Polsce. W edycji 2023/2024 obejmuje 150 filmów w ramach 15 cykli tematycznych. To zarówno filmy, które pojawiły się w ostatnim czasie na ekranach kin, klasyka kina, jak i tytuły, które sprowadzane są do Polski specjalnie w celu realizacji programu.

 

nhef_listopad_01.JPG (239 KB)

nhef_listopad_02.JPG (181 KB)

nhef_listopad_03.JPG (119 KB)

nhef_listopad_04.JPG (193 KB)