Gdy słabość staje się siłą

Data: 09.07.2024 r., godz. 12.50    56
Historia Jerzego Górskiego inspiruje i daje motywację do działania. Mistrz świata w podwójnym ironmanie (1990 r.), triathlonista w poniedziałek 8 lipca gościł w Wyszkowie.

Na placu Miejskim opowiedział o swoim uzależnieniu i leczeniu w ośrodku Monar, o słabościach, ale też sile, jaką znalazł w sporcie. Pasja doprowadziła go do osiągnięcia wręcz niemożliwego - zwycięstwo w USA w podwójnym ironmanie było ogromnym sukcesem. W swojej karierze Jerzy Górski brał udział w wielu zawodach triathlonowych, a jego historia stała się inspiracją do stworzenia filmu „Najlepszy” (reż. Łukasz Palkowski), który można było obejrzeć na placu Miejskim.

Jerzy Górski mimo wieku nie odpuszcza – niedawno skończył studia i odkrywa nowe formy aktywności fizycznej – tzw. animal flow. Swoim słuchaczom pozostawił wiele inspiracji do walki o lepsze jutro i radość życia.

Spotkanie było częścią cyklu wydarzeń profilaktycznych organizowanych przez gminę Wyszków przy współpracy m.in. z Wyszkowskim Ośrodkiem Kultury „Hutnik”. Towarzyszyło mu stoisko profilaktyczne m.in. z ofertą Gminnego Punktu Promocji Zdrowia i Profilaktyki.

 

gorski_01.jpg (215 KB)

gorski_02.jpg (212 KB)

gorski_03.jpg (206 KB)

gorski_04.JPG (248 KB)