Wydarzenie poświęcone było przede wszystkim kulturze Puszczy Białej, ale nie zabrakło akcentów z innych regionów m.in. Puszczy Zielonej, czy tańców ze starej Warszawy. Działający na co dzień w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” zespół „Oberek” zaprezentował fragmenty programów przygotowywanych pod kierownictwem Danuty Deptuły na przestrzeni 17 lat działalności. Wraz z zespołem wystąpiła wielopokoleniowa kapela pod kierunkiem Stanisława Kadłubowskiego.
Zespół Pieśni i Tańca „Wyszków” to młodzi tancerze z Leszczydołu-Nowin, którzy wykonali m.in. krakowiaka. Goście - zespół „U nas na Kurpiach Białych” wraz z kapelą - werwą i pasją do tańca także zachwycili publiczność.
Danuta Deptuła dziękowała rodzinie, artystom, zespołom, współpracownikom, przedstawicielom władz samorządowych i wszystkim osobom, które spotkała przez 50 lat swojej artystycznej drogi.
Poseł Żaneta Cwalina-Śliwowska odczytała list od wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Marty Cienkowskiej. „Pół wieku zaangażowania w rozwój choreografii, tworzenie i współtworzenie zespołów tanecznych to nie tylko imponujący dorobek artystyczny, ale przede wszystkich wspaniała służba kulturze i tradycji naszego regionu” - napisała w nim między innymi.
Członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska wręczyła Danucie Deptule przyznawany przez marszałka Medal Pro Masovia za całokształt działalności i promowanie kultury ludowej w regionie.
Gratulacje złożyli także m.in. starosta powiatu wyszkowskiego Marzena Dyl, wicestarosta Tadeusz Kuchta zastępca burmistrza Wyszkowa Piotr Eychler, dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” Mariusz Kowalski, a także licznie zgromadzeni współpracownicy, znajomi, rodzina jubilatki.
Koncert był transmitowany online. Jego do obejrzenia na kanale YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=Vb87BoSzdVM
Na gości koncertu czekało stoisko z tradycyjnymi ludowymi smakołykami, rękodziełem, a także prezentacja teledysku z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca „Oberek”.
Sfinansowane przez Unię Europejską NextGenerationEU