O ośrodku

Liczba odwiedzających: 6263

Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik” (w skrócie WOK) funkcjonuje od 1973 roku. Został zbudowany przez Hutę Szkła, stąd nazwa „Hutnik”. Ośrodek mieści się przy ul. Prostej 7 w Wyszkowie.

W budynku znajduje się:

  • sala widowiskowa - 254 miejsca (ze sceną o wymiarach 9x9 m, garderobą, zapleczem sceny)
  • reżyserka dźwięku/światła
  • kameralna sala kinowa - 55 miejsc
  • projektornia kinowa
  • obszerny holl-galeria, gdzie non-stop prezentowane są wystawy malarskie, graficzne, fotograficzne, rzeźbiarskie
  • pracownia plastyczna
  • sale do zajęć muzycznych/wokalnych
  • pomieszczenia biurowe/administracyjne
  • pracownia graficzno-poligraficzna, gdzie powstają projekty, drukowane są plakaty, wejściówki i materiały reklamowe

Sala widowiskowa wyposażona jest w dobrej jakości sprzęt do realizacji dźwięku oraz sprzęt oświetleniowy, za pomocą którego można uzyskać ciekawe efekty wizualne.

„Kino Dobrych Filmów”. Pokazy dobrych filmów organizowane są w kameralnej sali kinowej, która pomieści 55 widzów. Filmy wyświetlamy codziennie, seanse odbywają się przeważnie o godz.17.00 i 19.00, poranki dla dzieci – w soboty i niedziele o 11.00 (jeśli w bieżącym repertuarze jest film dla dzieci). Wyświetlamy również filmy z repertuaru w godzinach przedpołudniowych dla grup zorganizowanych, jesteśmy w stanie wyświetlić również filmy starsze, z zakresu lektur szkolnych. Staramy się sprowadzać ciekawe, wartościowe filmy, w jak najkrótszym czasie po premierze, nie wydane jeszcze na płytach DVD. Repertuar kina publikowany jest na naszej stronie internetowej, na stronie Kino dobrych filmów na facebooku oraz w prasie lokalnej.

Swoją ofertę kierujemy do osób i grup w różnym wieku – od najmłodszych do najstarszych. Staramy się być ośrodkiem przyjaznym mieszkańcom, wychodzić naprzeciw różnym oczekiwaniom, tworzyć bogatą ofertę kulturalną, różnorodną, na wysokim poziomie artystycznym. Mamy bowiem świadomość, że dla licznej grupy jesteśmy miejscem nauki i systematycznej pracy nad rozwojem posiadanych uzdolnień. Drudzy poszukują u nas przeżyć artystycznych – muzycznych, teatralnych, estetycznych – czy, po prostu, dobrej rozrywki. Dla jeszcze innych Ośrodek jest miejscem spotkań z ciekawymi, wartościowymi ludźmi – chcą tu miło spędzić czas.

Każdy powód odwiedzenia Ośrodka jest dla nas ważny. Chcemy być postrzegani jako instytucja otwarta nie tylko na ludzi, ale także na ich oczekiwania. Chcemy, by nasi widzowie mieli wpływ na kształtowanie oferty kulturalnej. Ważne jest dla nas nie tylko to, by Ośrodek tętnił życiem, sale w czasie imprez były pełne, ale – przede wszystkim – by wychodzący z naszego Ośrodka byli zadowoleni z tego, co przeżyli, czego doświadczyli. Wszak o sukcesie przedsięwzięcia decyduje nie tylko wysoka frekwencja, ale odczucia jego uczestników.

Organizujemy imprezy kulturalne nie tylko łatwe i popularne, także takie, którymi interesuje się wąskie grono pasjonatów i entuzjastów. Ale od tego przecież jest ośrodek kultury, by promować także mniej popularne gatunki muzyki, sztuki. Ośrodek prowadzi również działalność edukacyjną dla dzieci i młodzieży powiatu wyszkowskiego. Organizujemy spotkania filmowe, spektakle teatralne, prelekcje tematyczne.

Staramy się kierować dewizą wypowiedzianą przez prof. Władysława Bartoszewskiego: „Na pewno nie wszystko, co warto, to się opłaca, ale jeszcze pewniej, z całą pewnością – wierzę w to głęboko – nie wszystko, co się opłaca, to jest w życiu coś warte”. Prawda ta odnosi się zwłaszcza do takich sfer życia, jak oświata, kultura, pomoc społeczna – gdzie liczy się przede wszystkim rozwój człowieka, wypełnianie misji społecznej, a nie wyłącznie zysk ekonomiczny przedsięwzięcia.

Zapraszamy do „Hutnika” . Mamy nadzieję, że szybko przekonacie się Państwo o tym, że warto!

Pracownicy i dyrektor WOK „Hutnik

Pomieszczenia WOK "Hutnik"
Holl dolny/Galeria, Holl dolny/Galeria, Holl dolny/Galeria, Holl dolny/Galeria, Kameralna sala kinowa, Kameralna sala kinowa, Kameralna sala kinowa, Projektornia kinowa, Sala widowiskowa, Sala widowiskowa, Sala widowiskowa, Sala widowiskowa, Sala widowiskowa, Sala widowiskowa, Sala widowiskowa, Sala widowiskowa, Sala widowiskowa, Sala widowiskowa, Sala widowiskowa, Reżyserka dźwięku, Garderoba 1, Garderoba 2, Holl górny, Korytarz, Holl dolny, Holl dolny, Pracownia plastyczna, Pracownia plastyczna, Sala ćwiczeń,