KPO dla Kultury

Liczba odwiedzających: 103
„Folklor Puszczy Białej i koncert ludowy z transmisją online” i Projekt „Nowa kultura w starych murach – tworzymy społeczny dom kultury w Wyszkowie”

loga_kpo.jpg (36 KB)

 

„Folklor Puszczy Białej: jubileusz i koncert ludowy z transmisją online” to projekt Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” łączący świat realny z wirtualnym – wiele treści będziemy prezentować w przestrzeni internetowej.

W ramach przedsięwzięcia w WOK „Hutnik” odbędzie się koncert ludowy połączony z galą jubileuszu 50-lecia zawodowej pracy artystycznej Danuty Deptuły - obecnie choreografki i kierownik artystycznej działającego w WOK „Hutnik” Zespołu Pieśni i Tańca „Oberek”. Widowisko będzie transmitowane online. Wydarzenie, podobnie jak cały projekt, ma służyć rozpowszechnianiu osiągnięć kulturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem folkloru Puszczy Białej jako lokalnego, unikalnego dziedzictwa.

Tematyce ludowej będą też poświęcone udostępnione w internecie nagrania lekcji tańca ludowego, debata znawców tematyki ludowej, a także spot promujący kulturę ludową. Nie zabraknie akcentów ekologicznych odwołujących się do tradycji i lokalnego dziedzictwa.

Podkreśleniem jubileuszu będzie wideo rozmowa z Danutą Deptułą będąca podsumowaniem 50-letniej drogi zawodowej związanej z tańcem, choreografią, różnymi regionami i tradycjami.

Dzięki temu projektowi chcemy zainspirować kulturą ludową, w szczególności Puszczy Białej, zachęcać do wykorzystywania jej elementów w różnych sferach życia - rozwoju osobistego, edukacyjnej, gospodarczej itp.

Naszą grupą docelową są mieszkańcy regionu w wieku 30-50 lat pochodzący z miejscowości do 50 tys. mieszkańców, aktywni społecznie m.in. w kołach gospodyń wiejskich; młodzież w wieku 13-18 lat z miejscowości do 50 tys. mieszk.; przedstawiciele firm w miejscowościach do 50 tys. mieszk.

Bieżące informacje na www.wok-hutnik.pl oraz w mediach społecznościowych ośrodka - Facebook, Instagram, Youtube.

Wartość przedsięwzięcia: 126 850 zł

Wartość dofinansowania z UE: 84 000 zł

 

 

oberek_02.jpg (192 KB)

 

Projekt „Nowa kultura w starych murach – tworzymy społeczny dom kultury w Wyszkowie” ma na celu wypracowanie koncepcji modernizacji zabytkowej stajni znajdującej się przy ul. 3 Maja w Wyszkowie wraz z terenem przyległym. Obiekt w przyszłości ma pełnić funkcję społecznego domu kultury. Przedsięwzięcie realizowane w trzech etapach:

- dialog społeczny, w ramach którego wypracowany zostanie zakres koncepcji modernizacji stajni; zlecona zostanie ekspertyza i inwentaryzacja budynku oraz terenu przyległego,

- hackathon architektoniczny – wydarzenie, podczas którego uczestnicy wykonają koncepcję zagospodarowania budynku stajni oraz terenu przyległego, na którą będzie się składać część rysunkowa i opisowa z wykorzystaniem wniosków z dialogu społecznego,

- podsumowanie projektu prezentujące osiągnięte efekty.

Realizacja projektu zakłada zrzeszenie osób z różnych grup interesu stanowiących głos mieszkańców dotyczący zagospodarowania obiektu.

Realizacja projektu ma przyczynić się do rozwoju zasobów kulturalnych miasta, gminy, powiatu i całego Mazowsza. W przyszłości ma powstać miejsce mające na celu rozwój aktywizacji społecznej.

Wartość przedsięwzięcia: 144 841,11 zł

Wartość dofinansowania z UE: 99 522 zł

 

Bieżące informacje na profilu Projekt Stajnia na Facebooku.

Projekt sfinansowany przez Unię Europejską NextGenerationEU

 

hackathon_plakat.jpg (98 KB)