Ognisko Muzyczne

Liczba odwiedzających: 3525

Ognisko Muzyczne w WOK „Hutnik” istnieje od prawie 40 lat. Zaliczane jest do systemu placówek kształcenia artystycznego jako placówka najniższego stopnia.

Zasadniczym celem działalności ogniska jest wychowanie słuchaczy na wrażliwych odbiorców sztuki, przygotowanie ich do czynnego uczestniczenia w artystycznym ruchu amatorskim oraz przygotowanie szczególnie uzdolnionych do dalszego kształcenia w państwowym szkolnictwie artystycznym. Nauczanie odbywa się w cyklu 6-letnim dla dzieci od 7 roku życia i 4-letnim od 10 roku życia.  Uczniowie spotykają się z nauczycielem na zajęciach indywidualnych gry na instrumencie oraz grupowych na umuzykalnieniu. W trakcie roku szkolnego zdają egzamin semestralny, roczny i otrzymują promocję na następny etap nauczania. Mają możliwość pokazania się na koncertach uczniów ogniska, które organizujemy w styczniu, maju i czerwcu.

W bieżącym roku szkolnym uczymy na następujących instrumentach u nauczycieli:

Pianino – Kamil Pałubiński
Keyboard i akordeon – Mirosława Polak
Gitara – Artur Miernicki, Szymon Soliwoda

Umuzykalnienie – Kamil Pałubiński

Nauka gry na instrumentach musi być systematyczną pracą, która w efekcie daje dużo satysfakcji, rozwija intelektualnie i ma znaczący wpływ na ogólny rozwój osobowości młodego człowieka. Zapraszamy, chętni mogą zapisywać się w sekretariacie WOK „Hutnik” tel. 29 742 44 48

Opłata za zajęcia - 195 zł za miesiąc

 

ognisko_muzyczne_01.JPG (82 KB)

ognisko_muzyczne_02.JPG (88 KB)

ognisko_muzyczne_03.JPG (87 KB)