Recital Moniki Chrząstowskiej w repertuarze Wiery Gran

Liczba odwiedzających: 780
Czas trwania wydarzenia: od: 11.09.2022 r., godz. 17.00 do: 11.09.2022 r., godz. 19.00

Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"

ul. Prosta 7, 07-200 Wyszków
tel. +48 29 742-44-48
e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
www: http://www.wok-hutnik.pl

OD SERCA DO SERCA – recital Moniki Chrząstowskiej w repertuarze Wiery Gran.

Wiera Gran urodziła się w dn 20.04.1916 r-miała burzliwe i trudne życie - ale jej piosenki przetrwały do dziś. Wśród utworów słynnej gwiazdy przedwojennych kabaretów, pieśniarki żydowskiego pochodzenia usłyszymy ,, Tango Notturno”, ,,Trzy listy”, ,, La vie en rose”- piosenkę z repertuaru Edith Piaf, którą Wiera Gran śpiewała pod tytułem ,,Gdy w ramiona bierze mnie”- a także m.in. utwór ,,The Man I  love” G. Gershwina, śpiewany z tekstem M. Hemara ,, Człowiek, którego kocham”. Koncert Moniki Chrząstowskiej wzbogacony jest prowadzoną narracją na temat epizodów z życia prywatnego i zawodowego Wiery Gran, opartą na książce Agaty Tuszyńskiej ,,Oskarżona Wiera Gran”.

Monika Chrząstowska - artystka obdarzona mocnym, głębokim głosem i temperamentem lirycznym. Na scenie najpiękniej brzmią w jej wykonaniu tanga, żydowskie ballady i nastrojowe utwory w jazzowych aranżacjach. Obecnie jest aktorką Teatru Żydowskiego w Warszawie. Współpracowała z Teatrem Rampa w Warszawie i Teatrem Rozrywki w Chorzowie.

Paweł Leszczyński – absolwent Akademii Muzycznej im, Fryderyka Chopina w Warszawie, laureat międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych. Występuje jako akordeonista i pianista w repertuarze klasycznym i jazzowym.

Bartozzi Wojciechowski-absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Basista klasyczno-rozrywkowy, obecny na scenie od szesnastego roku życia. Współpracował z takim artystami jak Tomasz Stańko, Funksters, Mosquitoo, Goya, Marysia Sadowska, Anita Lipnicka, Gordon Haskiell,Robert Chojnacki. Pomaga konfigurować sprzęt dla muzyków i przedstawicieli innych dziedzin sztuki, takich jak architektura, fotografia, film.

 

recital_moniki_chrzastowskiej.jpg (223 KB)