„Mickiewicz, Słowacki, Norwid – najpiękniejsze poezje polskiego romantyzmu” koncert zespołu PIRAMIDY

Liczba odwiedzających: 799
Czas trwania wydarzenia: od: 23.09.2022 r., godz. 19.00 do: 23.09.2022 r., godz. 21.00

Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"

ul. Prosta 7, 07-200 Wyszków
tel. +48 29 742-44-48
e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
www: http://www.wok-hutnik.pl

KONCERT ODWOŁANY

Zwrot biletów w kasie WOK "Hutnik"

Rok 2022 jest Rokiem Polskiego Romantyzmu. Przypada bowiem 200. rocznica pierwszego wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Dzieło to wyznacza początek epoki romantyzmu w polskiej literaturze. Zapraszamy na  koncert składający się z tekstów Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego i Cypriana Kamila Norwida, które zostały tak dobrane, by zabrzmieć bardzo współcześnie. 

 PIRAMIDY pokazują Romantyków nie jako poetów, którzy są tylko wieszczami, symbolami, pomnikami. Poeci są przedstawieni w trakcie koncertu jako ktoś kto potrafił pisać o miłości, o normalnym życiu, o tym co nas spotyka, zaskakuje i o tym wszystkim, co pozostało aktualne po dzień dzisiejszy. Jest czasem wesoło i humorystycznie, czasem nostalgicznie, czasem do wspólnego śpiewania z publicznością, czasem nawet wzruszająco. Ten koncert z pewnością spodoba się każdemu i na długo zostanie w pamięci.

Zespół PIRAMIDY zagra w składzie:

Piotr Kajetan Matczuk – gitara, instrumenty klawiszowe, śpiew

Artur Chyb – gitara, mandolina, śpiew

Tomasz Imienowski – bas, śpiew 

W koncercie  zabrzmi kilkanaście najbardziej znanych wierszy Polskiego Romantyzmu. jak np. „Romantyczność”, Testament Mój,  „Do M***”, „Sen”, „Przed wichrami i szronem”, „Dwa słowa”, „Nieznajomej – dalekiej”, „Zaloty”, „Stepy akermańskie”, „Pchła i rabin”, "Moja Piosnka" (Tęskno Mi Panie), "Ty mnie do pieśni pokornej nie wołaj", "Rozmowa z piramidami" i wiele innych..

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie WOK "Hutnik"

 

koncert_piramidy_mickiewicz.jpg (258 KB)