Koncert Niepodległościowy

Liczba odwiedzających: 921
Czas trwania wydarzenia: od: 10.11.2022 r., godz. 19.00 do: 10.11.2022 r., godz. 21.00

Gmina Wyszków, WOK "Hutnik"

Burmistrz Wyszkowa zaprasza na koncert

"Jeszcze Polska nie zginęła - KOBIECYM GŁOSEM O NIEPODLEGŁOŚCI"

Będzie to  przepiękny wieczór wypełniony pieśniami niepodległościowymi, poukładanymi w konkretną narrację, która pozwoli spojrzeć na teatr wojny z perspektywy kobiet: Matek, Żon, Córek, Babć. Na scenie wystąpią trzy kobiety z trzech pokoleń, z którego każda straciła ukochanego mężczyznę. Większość pieśni zaaranżowana jest przez Dorotę Wasilewską na trzy głosy. Oryginalna aranżacja dotyczy także instrumentarium bowiem wszystkie trzy grają na instrumentach (piano, akordeon, gitara, ukulele, instrumenty perkusyjne).

Spektakl pomyślany jest tak (scenariusz i reżyseria- Julita Kożuszek) aby Publiczność miała okazję włączyć się do wspólnego śpiewania. W spektaklu wykonane będą również dwie pieśni ukraińskie w oryginalnej wersji językowej. Między pieśniami wplecione będą dwa wiersze C. K. Norwida. W finale usłyszą Państwo Imagine Johna Lennona w poetyckim przekładzie Jana Jakuba Należytego.

Zatem w spektaklu będzie wiele barw, instrumentów, współbrzmień, które dopełni technika wokalna Aleksandry Nykowskiej śpiewającej tzw. białym głosem.

 

koncert_niepodleglosciowy.jpg (298 KB)

Aleksandra Nykowska 

Aktorka scen muzycznych, wokalistka, certyfikowana trenerka wokalna Modern Vocal Training (level 1, w trakcie kursu level 2) oraz instruktorka teatralna. Absolwentka Szkół Artystycznych „TOP-ART” w Szczecinie.  Wydała autorską płytę "Mary No Wane"

Dorota Wasilewska

Muzyk, kompozytorka, aranżerka muzyczna, piosenkarka, kierowniczka muzyczna nagrań studyjnych i spektakli muzycznych. Ukończyła PSM im F. Chopina na słynnej Bednarskiej w Warszawie, na wydziale interpretacja piosenki (w jednym czasie z Edytą Geppert ). Jest dwukrotną laureatką Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, wtedy jeszcze jako Dorota Pruszkowska, skomponowała muzykę do filmów dokumentalnych, min Jana Sosińskiego. Nagrała dwie autorskie płyty Wniebogłosy oraz Gdy nie da się kupić miłości.

Julita Kożuszek

Ur. W Szczecinie, absolwentka Liceum Muzycznego w Poznaniu. Aktorka Scen Muzycznych , ukończyła Studium Wokalno-aktorskie przy Teatrze Muzycznym w Gdyni gdzie zadebiutowała jeszcze jako adeptka rolą Marii w musicalu West Side Story. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina na wydziale Pedagogiki Baletu. Choreografka, reżyserka, wokalistka i aktorka związana z teatrami: Roma, Rampa, TEATR na Woli, Teatr Komedia w Warszawie.

Od lat realizuje autorskie programy będąc jednocześnie managerem. Współpraca z telewizją polską i TVN. Występuje w wielu serialach TV, Ojciec Mateusz, 24h-Zaginieni, Przyjaciółki (w trakcie zdjęć). Dzieciom znana jako głos Świnki Peppy.