Motoserce 2023

Liczba odwiedzających: 1361
Czas trwania wydarzenia: od: 20.05.2023 r., godz. 09.00 do: 20.05.2023 r., godz. 21.00

Gmina Wyszków, WOK "Hutnik"

Motoserce – pomaganie i dobra zabawa

Zbiórka krwi, wsparcie dla bezdomnych zwierząt, zlot food trucków, a także koncerty Sexbomby i Kasy Chorych – już 20 maja na placu Miejskim odbędzie się XV edycja Motoserca.

 

Z potrzeby serca

Motoserce to doroczna ogólnopolska akcja, której głównym celem jest zbiórka krwi. W Wyszkowie krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie dostępny 20 maja od godz. 9.00 w zatoczce parkingowej przy Szkole Podstawowej nr 1. Motoserce organizują kluby zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. W Wyszkowie organizatorem jest klub Free Horses MC Poland wraz z gminą Wyszków. Współorganizatorem wydarzenia jest Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”.

Informacje przydatne dla krwiodawców dostępne na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa: https://www.rckik-warszawa.com.pl/faq

 

Parada motocyklowa, smaki świata i jubileusz

Motoserce to akcja charytatywna, którym towarzyszy moc atrakcji. Bez wątpienia widowiskowy będzie przejazd ulicami miasta, czyli parada motocykli, która z placu Miejskiego wyruszy o godz. 12.00.

Od południa do godz. 22.00 na placu Miejskim dostępne będą food trucki – kulinarne miasteczko w ramach zlotu food trucków odbywającego się od 19 do 21 maja. Nie zabraknie potraw kuchni orientalnej, bałkańskiej, śródziemnomorskiej, a także królujących na wszystkich eventach amerykańskich burgerów i belgijskich frytek. Organizatorzy zapewnią słodkie przekąski, kawę oraz zimne napoje.

Motoserce będzie okazją do świętowania 100-lecia Polskiego Banku Spółdzielczego w Wyszkowie, który jest jednym ze sponsorów imprezy.

 

Stary, dobry rock i blues

Motoserce nie może się obyć bez gitarowych brzmień. W tym roku zespoły znane, sprawdzone, będące od lat na polskiej scenie muzycznej. Sexbomba działa już prawie 40 lat - powstała w 1986 r. w Legionowie. Wielokrotnie występowała na festiwalach w Jarocinie, Przystanku Woodstock, węgierskim AORA Festiwalu, Mazowieckim Festiwalu Rockowym, Rocku na Bagnie, Czochraj Bobra, Czad Festiwalu i wielu, wielu innych. W Wyszkowie również już gościła. W sobotę 20 maja od godz. 18.00 czeka was duża dawka rocka inspirowanego punkiem.

 

">

 

Kasa Chorych to absolutna legenda polskiej muzyki blues-rockowej. Nikt jak oni nie potrafi wydobyć z tej muzyki tego, co w niej najważniejsze. Są również mistrzami w klasycznym - 12-taktowym bluesie. Żaden z ich koncertów nie jest taki sam. Zespół należy do grona najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki (nie tylko bluesowej).

Dzięki Kasie Chorych muzyka bluesowa rozbrzmiewała na najważniejszych festiwalach rockowych w Polsce. Do dziś muzycy utrzymują się w czołówce, pomimo że konkurencja ze strony młodych wykonawców jest bardzo silna. W kwietniu 2009 r. płyta „Koncertowo!" otrzymała statuetkę Fryderyka 2009.

Kasa Chorych zagra na placu Miejskim w Wyszkowie o godz. 19.30.

 

">

 

Podczas koncertów odbędzie się zbiórka karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt – podopiecznych lokalnego koła Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

 

motoserce_2023.jpg (468 KB)